Polsko-niemieckie warsztaty „Zrozumieć historię”

Polsko-niemieckie warsztaty „Zrozumieć historię”

Polsko-niemieckie warsztaty „Zrozumieć historię”

Stowarzyszenie MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V. w Görlitz, we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu, zaprasza do udziału w polsko-niemieckich warsztatach dla nauczycieli i multiplikatorów „Zrozumieć historię“, które odbędzie się 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu (Miejsce Pamięci Stalag VIII A).

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Latarnie PNWM”, przy dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.W ramach wydarzenia zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Miejsca Pamięci Stalag VIII A. Składa się ona z modułów edukacyjnych, skierowanych do młodzieży w wieku od 12 lat.

Moduły umożliwiają realizację zajęć w różnorodnych wariantach, począwszy od 2-3-godzinnych oprowadzań po miejscu pamięci, jednodniowych seminariów po kilkudniowe pobyty edukacyjne. Podczas warsztatu uczestnicy poznają w praktyce wybrane elementy oferty.

Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 14.04.2022 przy wykorzystaniu formularza online:https://forms.gle/rTzHWng372c9qvSa6

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://www.meetingpoint-memory-messiaen.eu/…/zaprosze…/